Чим годувати собаку
- Ви стали власником цуценяти й хочете, аби воно повноцінно розвивалося
- Взяли на утримання вже дорослого пса
- А чи знаєте, що нормальний розвиток і самопочуття тварини залежать не тільки від спадковості, догляду, але й від раціонального харчування.
- Чим годувати собаку? – які продукти їй потрібні?
- У якій кількості вони мають бути присутні у її раціоні,
- Які вітаміни та корисні речовини вони містять
Лише правильно складений, поживний, натуральний та корисний корм забезпечить вашому другу здоров’я та активне життя.
Відповіді на ці та багато інших запитань ви отримаєте, прочитавши до кінця цю статтю.
Як годувати собаку правильно
— які продукти їй потрібні
Головна помилка, яку роблять більшість господарів при годуванні — різноманітний раціон. Насправді він має бути одноманітним, що більш корисно для тварин.
На думку ветеринарів, ідеальний собачий раціон має складатися на:
- 50–60% із сирого м’яса, субпродуктів та риби,
- 20% — молокопродуктів,
- 15% — круп,
- 10–15% — овочів та несолодких фруктів.
Для забезпечення нормальної життєдіяльності будь-якої собаки їй потрібні: білки — м’ясо, субпродукти, риба, молокопродукти;
жири — у тому ж м’ясі, субпродуктах, рибі, молокопродуктах і рослинних оліях;
вуглеводи — овочі та каші.
І, звичайно, вітаміни та мінерали, які присутні у всіх вищеперерахованих продуктах.
Що треба знати про субпродукти та м’ясо для собак
Основною складовою меню повинна бути яловичина та субпродукти. Їх потрібно давати в сирому вигляді після 3-денного заморожування. Проводити термічну обробку чи подрібнювати до консистенції фаршу не потрібно.
Доведено, що годування яловичиною значно покращує загальний стан здоров’я та зовнішній вигляд собаки. Вона стає енергійною та веселою, а її шерсть — м’якою та блискучою.
До складу натурального м’яса входять усі вітаміни групи В, більшість необхідних елементів, а також амінокислоти й такі біологічно активні речовини, як колаген та еластин, які є одними із найголовніших компонентів тканин суглобів.
Субпродукти не менш поживні, ніж м’ясо та навіть перевершують його по харчовій та біологічній цінності. Вони містять: величезну кількість вітамінів А, D і групи В, мікроелементи — мідь, залізо, фосфор, магній, йод та багато інших, незамінні жирні кислоти омега-6 і омега-3.
Субпродукти корисно давати цуценятам, вже починаючи з 3-місячного віку, 2 рази на тиждень та поступово доводити до 7 днів на тиждень. Наприклад, вим’я, має значно вищу жирність і калорійність. Але щоб не викликати розлади травлення, його дають невеликими порціями. Особливо воно корисне у період розмноження, активного статевого життя, вигодовуванні потомства, а також у період активного росту та розвитку, що актуально для молодих щенків.
Вживання печінки покращує роботу нервової системи й мозку, сприяє насиченню клітин киснем. Однак кількість вживання не має перевищувати 5%.
Окремої уваги заслуговує неочищений рубець із яловичини — це відділ шлунку корів, де відбувається перетравлення сіна, силосу, трави та іншого корму. Він в собі містить корисні та необхідні для травлення ферменти й мікроорганізми, які покращують мікрофлору кишківника собаки, це фактично те саме що ми купуємо у ветеринарних аптеках віддаючи чималі гроші.
Давати рубець ветеринарні лікарі дозволяють до 7 разів на тиждень, із розрахунку 100-150 грамів на 10 кг ваги тварини.
Важко зустріти собаку яка б відмовилась від рубця. Варто зазначити що при регулярному годуванні неочищеним рубцем тварини перестають поїдати екскременти, стають бадьорими та енергійними. Якщо ви вирішили перевести з сухого корму на натуральний починайте саме з рубця.
В більшості розплідників по всьому світу рубець є основною складовою корму.
Серце містить у двічі більше колагену, еластину, вітамінів В і А, ніж м’ясо.
Мозок — ліпіди та холін, що нормалізують обмін речовин.
Улюбленим доповненням хвостатих можуть стати хвости, вуха, губи (носи) та копита. Вони мають менший вміст білка, а також кальцію та фосфору.
З обережністю треба годувати собаці нирки, та селезінку — вони гірше перетравлюються, що призводить до проносу.
Корисно згодовувати собаці трахею та кал тик, але в невеликій кількості.
Курка та їх субпродукти
Дозволені лише в невеликих кількостях, але треба звертати увагу на реакції з боку травної системи собаки та стан її шкірних покривів. На неї часто буває алергія.
Ветеринари також дозволяють годувати цих тварин бараниною, кролятиною, кониною, які мають не меншу поживну цінність і калорійність. А от свининою годувати не рекомендовано.
Кількість і розмір порцій залежать від статі, ваги, активності, віку, породи, навантаження, стану здоров’я (розвиток, вагітність, лактація) тварини.
Важливо, щоб меню домашнього улюбленця складалось на 50-60% з м’ясопродуктів.
- Наприклад, дорослій німецькій вівчарці вагою до 50 кг потрібно вживати 600–800 г м’ясного корму на день.
- Дорослому спанієлю, який важить 13 кг, — 250–300 г.
Крупи, молокопродукти, овочі служать лише доповненням до раціону, оскільки не мають важливої харчової цінності. Злаковими, борошняними й виробами із вмістом крохмалю собаку краще не годувати, тому що це може викликати порушення мікрофлори кишківника, що призведе до зниження імунітету, схильності до алергічних реакцій, збоїв у роботі внутрішніх органів та ожиріння.
Сирі кістки є джерелом фосфору та кальцію. Гризти їх можна, а ось їсти — ні! Кістки не протипоказані тваринам, у яких вже сформований зубний апарат і які не мають хронічних захворювань травної системи.
Великій собаці лікарі радять давати кінцівки, а маленьким — губчасті кістки шиї та грудини. Варити кістки для тварин не потрібно, оскільки вони погано перетравлюються й можуть викликати непрохідність кишківника.
Також поживними й необхідними є курячі й перепелині яйця собакам рекомендовані в сирому або вареному вигляді. Додавайте до їжі жовток, і білок, не розділяючи
Курячі яйця — 1–2 шт.,
Перепелині — 3–4 шт. на тиждень.
Часто власники запитують чи годувати собаку рибою
Один – два рази на тиждень, дозволено давати морську проморожену рибу (минтай, хек, тріска), тільки без грубих кісток. Якщо риба переважатиме у раціоні тварини, це може призвести до гіповітамінозу В1 та дефіциту тіаміну.
Ні в якому разі не давайте річкову рибу! Це може закінчитися сумно!
Якими молочними продуктами можна годувати собаку
Жирність кисломолочних продуктів повинно бути до 9%. Кефіру — до 3,5%, сиру — до 2%. Зовсім знежирені продукти, ряжанку та йогурти із фруктами й цукром краще не давати через те, що вони можуть викликати рідкі випорожнення.
Свіже молоко у дорослих тварин не перетравлюється й може спричинити порушення роботи кишково-шлункового тракту. Дозволено до каші з м’ясом додавати трохи вершкового масла. Інші молокопродукти краще вживати окремо від м’ясних та риби.
Корисні овочі для собаки
Цим тваринам можна вживати майже усі овочі як у сирому вигляді, так і у складі страв, за винятком картоплі. Найбільше підходять для щоденного вживання морква, огірок, буряк, кабачок і гарбуз. Не рекомендовані екзотичні фрукти.
1 раз на тиждень можна давати 1 зубчик сирого часнику чи кілька ложок квашеної капусти, листя салату, що містять аскорбінову кислоту. Джерелом клітковини є несолодкі фрукти, зокрема кислі зелені яблука та ягоди.
Висівки, які багаті на харчові волокна, собакам слід годувати, коли вони погано переносять сирі овочі. Також їх можна додавати до м’ясних і молочних страв або у вигляді хрустких паличок. Вони вбирають у себе воду і, потрапляючи до кишківника, посилюють його перистальтику та поліпшують мікрофлору. Денна норма висівок для собаки з масою тіла 20–25 кг — 1 чайна ложка.
Для поживності до страв дозволено додавання однієї чайної ложки рослинної олії (можна й більше в залежності від розміру тварини): соняшникову, льняну, оливкову, гарбузову.
Про вуглеводи та чи потрібні вони чотирилапим
Легкозасвоювані вуглеводи, які містять крохмаль, — крупи, хліб, макарони — собаки практично не перетравлюють. Натомість сирі овочі та натуральний м’ясний корм формують правильне про біотичне середовище й мікрофлору. Але за умови, що тварина не має набутих або вроджених захворювань травного тракту. В іншому випадку потрібен профілактичний або лікувальний приймання пробіотиків (ветеринарних або людських) у якості добавки до їжі протягом 3–4 місяців.
З крупів годують гречкою, рисом та вівсянкою
Гречка містить мідь, у великій кількості вітаміни та різні елементи не менш потрібні елементи, в ній менше вуглеводів у порівнянні з іншими, також варто зазначити що вуглеводи у гречці складні що є вагомим аргументом. Покращує нервову систему, кров, сприяє зменшенню зайвої ваги. Тому вона безперечно є фаворитом серед круп.
Рис корисний, поживний, містить вітаміни Е, В, мікроелементи, легкозасвоюваний білок, який складається з не замінних амінокислот, але в малих кількостях.
Вівсянка не менш корисна вище описаних, але на неї більше собак можуть мати алергію, простежте за поведінкою тварин
У деяких осіб може бути непереносність одного-двох з усіх вищеописаних круп, виявити це не складно.
Чи треба собаці вживати вітаміни та мінеральні добавки?
Якщо доросла собака отримує правильне натуральне харчування, то потреби в додатковому вживанні вітамінно-мінеральних препаратів немає.
Навесні та влітку до корму можна добавити трохи сухих дріжджів, узимку — подрібнену ламінарію (морську капусту). Але дуже невеликими дозами, щоб у тварини не було алергічної реакції. Під час періоду вагітності й лактації у їжу слід додавати мінеральні добавки.
Як розрахувати норму їжі для вашої собачки
Ветеринари вивели приблизну формулу, яка може варіюватися в залежності від деяких факторів: стану здоров’я собаки, породна схильність до надлишкової маси тіла, вагітність, лактація, гормональні розлади підвищують апетит, вік.
1) Тваринам, що старішають, необхідно знизити кількість їжі до 2,5–3%
2) Молодим, які активно ростуть(до 8 місяців)— 6-7%,
3) Дорослим 3-3,5% від ваги тіла.
Фізичні навантаження (довгі прогулянки, участь у спортивних змаганнях, плавання та службова робота потребують збільшення порцій на 30%);
Місце проживання (відкритий вольєр, квартира, будка у дворі приватного будинку). Якщо ваш хвостатий живе у міській квартирі, то їй треба давати на 15–35% менше їжі;
Пори року (влітку їжі дають менше, взимку — більше).
Час від часу лікарі радять влаштовувати корисні розвантажувальні дні — взагалі без м’ясопродуктів і риби.
Щоб годування собаки не обтяжувало вас, використовуйте приблизно такий раціон харчування:
- на сніданок у першій половині дня її краще годувати молочними продуктами,
- протягом дня дати щось з овочів або висівки, їх можна змішувати з молочними й м’ясними кормами,
- на вечерю — м’ясо чи рибу з крупами.
За бажанням вечерю і сніданок можна поміняти місцями, якщо вам так зручніше. Але слід постійно дотримуватися цього режиму, який обрали.
Наш корм для собак ми складаємо з різних м’ясних інгредієнтів, фасуємо та заморожуємо. Вам залишається розморозити, облити кип’ятком, додати крупи, чайну ложку олії та згодувати собаці.
Недопустимо перегодовувати своїх улюбленців! Миска не повинна бути наповнена постійно!
Сподіваємося, що ви будете дотримуватися порад щодо харчування, які викладені в цій статті. І тоді ваша собака проживе довге й здорове життя радуючи свого дбайливого господаря.
Прочитала інформацію про здорове харчування собак і вирішила замовити для свого песика, якого ми взяли з притулку. Відчуваємо велику відповідальність за собачку і прагнемо створити їй комфортні умови. Тим більше, що песик- проблемний. Через пережите у Бучіі собачка досі стресує і має проблеми з травленням. Про це я наголосила менеджеру і дівчина мило переконувала мене, що це чудовий корм, якраз для такої собачки підійде. Я замовила мікс, де, за словами менеджера, є дрібно переселена м’ясо індика, конини і ще чого, одним словом, переконала, що все чудово. Коли отримали корм, дійсно, він був гарно запакований, зберігся в замороженому стані. Відрізавши шматок і обдавши кип’ятком, я була вражена жахливим запахом. Собака відвернулась від миски. Крім того, це реально це було не м’ясо, а шматки чогось трубчастого,, лось жорсткого, ще й попадались подрібнені кісточки. Ось така натуралка. Не знаю, може це якесь непорозуміння, а не халтура. Хотілось б вірити. Ми живемо в цивілізованій країні, а не в сусідньому болоті.
Доброго вечора! Давайте будемо розбиратись, бо тут щось не так і так бути немає, напишіть будь-ласка який саме корм вам порадила менеджер.
Доброго дня ще раз!. напишіть будь-ласка 5 останіх цифр телефону щоб знайти замовлення і побачити що ви отримали. Дякую)
Хочу висловитись на захист магазину. У мене теж собачка з притулку, що лишилась без дому і господарів під час війни. Безпородна, 35 кг щастя, схильна до харчових алергій. Цей магазин – справжній порятунок для нас, жодних алергій, собака набрала м’язову масу без зайвого жиру. На даний момент я зробила на сайті 4 замовлення по 10 кг, загалом 6 різних позицій – Мікс м’ясний, конина вищий сорт, м’ясообрізь ніжка, головизна, Стандарт, чорний рубець. Ні з чим схожим на описане вами я не стикалась, якість на найвищому рівні, навіть неочищений рубець настільки свіжий, що пахне, тільки якщо в нього носа встромити. А дрібний м’ясокістковий фарш у невеликій кількості – обов’язкова складова собачого раціону, джерело кальцію, головне корм з вмістом кісток не варити.
Теж висловлюсь на захист Натуралки. Хоч і замовляю інший мікс, для цуценят.
Він настільки без запаху, що мені доводиться його трохи підігрівати у мікрохвильвці, щоб моє примхливе поминйне цуценя, якого ми знайшли на звалищі промзони, зрозуміло, що краще їсти його, аніж чекати на смаколики. Також, через те, що мікс не тхне, я не можу його брати на дресирування, бо собаці подавай тухле, а не оте рафіноване свіже 😅
Тому моя Мікаса їсть 2/3 брикету на день лише з миски. Підігріте смакує з апетитом. Зі стану скелета вона швидко набрала вагу саме з Натуралкою. Зараз росте і розвивається згідно до її віку. Уже 2 місяці вона їсть цей корм і жодних проблем зі шлунком не мала. Так само не було проблем з переводом на іншу їжу. Перейшли за 2 дні. Це швидко, але корм собака їсти більше не схотіла
Щодо подрібнених кісттчок в міксі, це моє спасіння. Собаці потрібна кісткова частина в раціоні (тим паче цуценяті!), але я боялась давати їй цілі кістки, адже вони можуть ранити ШКТ, якщо їх погано розгризти. А з такими подрібненими часточками я одночасно і певна, що вони наявні в разіоні, і не боюсь що собака себе травмує.
Залюбки брала би якийсь мікс Натуралки для старшої собаки, та на жаль, не має для неї варіантів на сайті, бо вона потребує мінімум жиру та відсутність легень в раціоні. Тому поки мучусь і ріжу все сама, хоча по ціні виходить приблизно так само, як якби замовляли на цьому сайті
Загалом, дякую Наиуралці за якісний продукт
P.S.: хотілось би більше великих шматочків в міксах, щоб собаки іноді жували 🙂
Також підтримаю магазин!! Мій улюблений!! Продукти завжди свіжі. Якщо і трапляються якісь непорозуміння, то завжди дуже швидко і без питань вирішуються.
В мене дворянин, але із зіпсованою травною системою попередніми господарями – розгризав лапи до ран.
Сухий корм підібрати йому не змогла – навіть під час лікування продовжував себе ранити і аналізи не покращувались.
Мені порадили перейти на натуральне харчування, а ветеринари порадили саме конину. Весь час замовляла йому їжу в цьому магазині і нарешті лікування дало результати – лапи перестав розгризати і аналізи прийшли до нормальних показників.
Згодом почала замовляти і яловичину.
Таким чином годую свого хлопчика вже кілька років і жодного разу не мала нарікань на якість!!
І навіть при тому, що колись довелось купувати йому індичку на ринку й одразу від неї засльозились очі і почав чухатись, то від індички, яка присутня в сумішах цього магазину, ніколи ніякої негативної реакції не було!!
Добрий день, менеджер порадила мікс. Собака невелика, має вагу 8 кг, вік приблизно 5-7 років, гастрит