Якщо, обираючи корм для собак, ви надали перевагу годуванню натуральними продуктами, потрібно зважено підійти до формування раціону тварини. Намагаючись забезпечити улюбленцю ідеальні умови, власник може почати годувати його виключно червоним м’ясом. Чим завдасть шкоди не лише власному бюджету, а й собаці. Адже він, на відміну від кішки – не облігатний хижак. Собаки – всеїдні хижаки; до раціону їхніх предків, окрім м’язової тканини, входили внутрішні органи здобичі разом із вмістом, частки шкур, кістки. Організм собаки не пристосований до раціону, який на 100% складається з м’яса: в першу чергу від цього страждають нирки, яким не вдається впоратись з такою кількістю білку й вони починають поступово відмовляти.
В раціон собак необхідно додавати субпродукти. Одні субпродукти додавати бажано (серце, легені, вим’я), інші – обов’язково (рубець або шлунок корови). Чимало власників й заводчиків собак не просто використовують його в раціоні, а вибудовують весь раціон на його основі. Це й зрозуміло – рубець коштує значно дешевше м’яса, навіть другого сорту, а собаки його їдять з превеликим задоволенням. Та наскільки корисним та збалансованим буде такий раціон?
Рубець для собак: походження та особливості продукту
Рубець – перший відділ шлунку корови, в якому напів переварена їжа зберігається впродовж декількох годин, доки не потрапить до ферментативного шлунку (сичугу). Внутрішня поверхня рубця повністю вкрита довгими ворсинками й виростами, які дозволяють шлункові розтягуватись за потреби й виділяють речовини, необхідні для переварювання. Оскільки в цьому відділі йдуть активні процеси бродіння, зберігається все, що з’їла корова, рубець має сильний специфічний запах. Й не менш специфічний вигляд – внутрішня поверхня, ті самі ворсинки, вкриті темною плівкою (інколи кремового кольору, інколи сіро-зеленого, та найчастіше – брудно-чорного). Ця плівка – найкорисніша частина рубця. В ній міститься основний процент вітамінів, травних ферментів та симбіотичних мікроорганізмів. Симбіотичні мікроорганізми утворюють мікрофлору кишківника собак, тому життєво необхідні для засвоєння корисних речовин з їжі. Ця мікрофлора надзвичайно необхідна для хижаків й рубець – найкраще джерело для її отримання. До речі, саме для відновлення власної симбіотичної мікрофлори в природі хижаки в першу чергу з’їдають шлунок копитної здобичі, а потім переходять до більш ласих шматків.
В продажу зустрічається очищений та неочищений рубець. Очищений рубець шляхом термічної обробки позбавляють від темної верхньої плівки: він більше не немає специфічного запаху, набагато приємніший на дотик. З таким продуктом приємно працювати, за потреби його можна зварити без помітного дискомфорту. Однак тваринам від очищеного рубця користь невелика, тому що тривале відварювання призводить до руйнування більшості вітамінів та симбіотичних мікроорганізмів.
Рубець для собак: поживна цінність, вітамінно-мінеральний склад
Коров’ячий шлунок для собак – чи не єдиний із субпродуктів, який можна давати собаці постійно, без шкоди для здоров’я. Його харчова цінність виглядає наступним чином. В 100 грамах продукту міститься:
- боди – 84 г.;
- білку – 12 г.;
- жирів – 3,7 г.;
- холестерину – 122 мг.;
- золи – 0,55 г.;
- кілокалорій – 85.
Зверніть увагу – рубець зовсім не містить харчових волокон та вуглеводів, тому харчування одним лише рубцем не можна назвати збалансованим. Однак якщо додати до нього продукти, що багаті вказаними речовинами, можна розробити ледь не ідеальне собаче меню.
Вітамінно-мінеральний склад цього субпродукту включає наступні пункти:
- вітаміни групи В (фолати, рибофлавін, пантотенова кислота, ніацин, В12);
- вітаміноподібні (вітамін В4 або ж холін);
- макроелементи (калій, кальцій, фосфор, магній, натрій);
- мікроелементи (залізо, мідь, марганець, цинк, селен).
Окрім того, користь рубця для собак пояснюється наявністю в його складі ряду насичених, поліненасичених та мононенасичених жирів.
Повертаючись до питання взаємної замінності червоного м’яса та рубця, варто сказати, що їхній вітамінно-мінеральний профіль дуже схожий, майже ідентичний. За виключення двох важливих моментів:
- рубець не містить вітамінів групи D;
- також в його складі відсутні будь-які амінокислоти.
Враховуючи все вищезазначене, можна виділити переваги та недоліки вигодування тварин рубцем.
Переваги та недоліки годування рубцем
Чимало досвідчених заводчиків, відповідальних власників обирають рубець в якості основи чи значимої складової раціону своїх улюбленців. Основні переваги годування рубцем наступні:
- Рубець для собак – ідеальний продукт для дорослих особин, коли активне зростання організму вже припинилось й раціон планується з точки зору підтримання певної форми.
- Шлунок для собак можна давати в будь-якому віці. Він містить середню кількість білку, чимало кальцію та корисних жирів. Тому покриває потреби організму собаки в поживних речовинах, не спричиняючи надмірного тиску на внутрішні органи, зокрема нирки. Це актуально для старих собак, тварин з хронічними захворюваннями, зниженим імунітетом.
- Шлунком неможливо перегодувати тварину. Якщо ваш улюбленець має надмірну вагу, чи звик надто багато їсти й ви шукаєте спосіб вберегти його від надмірної ваги, просто зробіть рубець головним м’ясним інгредієнтом його меню.
- Один лише рубець повністю покриває потребу тварини в симбіотичних мікроорганізмах. Тому тварини, які постійно їдять шлунок, не мають проблем з травленням та дефекацією. Також їм не потрібно додатково згодовувати аптечні препарати з симбіотичними мікроорганізмами.
- У абсолютної більшості тварин немає алергічної реакції на рубець для собак. Здебільшого собачі алергії виникають через неадекватну реакцію організму на тваринний білок: або не певний різновид білку, або на надмірну його кількість. Тому при годуванні рубцем зникають алергічні прояви навіть у собак, яким не допомагає харчування лікувальними професійними кормами.
Та є у цього способу годування й недоліки:
- При годуванні сирим рубцем підвищується ризик інфікування гельмінтами. Дійсно, в тканинах рубця можуть знаходитись яйця глистів або дорослі особини. Однак рубець в жодному разі не може вважатись основним джерелом зараження: інфікуються собаки в основному, обнюхуючи землю чи інших тварин. Достатньо купувати рубець у перевіреного постачальника, проморожувати, а безпосередньо перед вживанням обробляти окропом.
- Шлунок для собак потрібно доповнювати іншими продуктами. В ньому чимало жирів та білків, тому потрібно лише додати продукти, що містять достатню кількість вуглеводів та клітковини.
- Шлунок не може бути єдиним джерелом білку для цуценят та молодих особин. Ветеринари рекомендують вводити рубець в раціон молодих тварин, починаючи з 4-х місячного віку. Але оскільки в ньому немає амінокислот, необхідних для формування м’язових клітин, рубець потрібно доповнювати іншими джерелами білку: м’ясовою частиною, іншими субпродуктами, ферментованими молочними продуктами, морською рибою та яйцями птахів в розумній кількості.
Приклад повноцінного корму, створеного на основі шлунку
Для задоволення дорослої тварини цілком достатньо й тої кількості білку, що вже міститься в рубці. Та ж ситуація із вмістом жирів. Ваше завдання полягає лише в тому, щоб додати необхідну кількість вуглеводів та клітковини. Оптимальне поєднання з точки зору поживності й користі для травної системи – мелений рубець для собак з додаванням висівок та гарбуза. Такий корм собаки їдять з величезним апетитом. З нього тварина отримує все необхідне. Окрім цього подібне меню відрізняється збалансованою вартістю, що актуально для власників декількох тварин чи розплідника. За необхідності цей раціон можна доповнити певними продуктами, щоб розширити його поживність. Наприклад, якщо тварина недостатньо швидко набирає вагу, збільшити частку рубця чи додати інші джерела білку.
Однак зрозуміло, що в більшості випадків вигодовування рубцем – це розумний вибір, корисний для собаки й вигідний для власника.
Ребята приятно удивили! Отправка очень быстрая, а самое главное – всё тщательно упаковано в термопакет, так что за время доставки из Тернополя в Киев ничего не потекло, не разморозилось.
Качество продукции отличное!
Будем заказывать еще и друзьям – “собачникам” порекомендуем обязательно!
Дякуємо вам велике, ми старались та будемо старатись й надалі)
Продукция магазина очень понравилась не только мне ( очень быстрая доставка и отличная упаковка) , а и главным экспертам: лабрадору и старенькой кошке – аллергику. Спасибо огромное, надеюсь стать постоянным покупателем и попробовать весь ассортимент магазина. Уже активно рекомендую ваш магазин собачникам! Спасибо, что работаете в такое непростое время и кормите наших хвостиков!!!
ОГРОМНОЕ Спасибо Очень качественный корм и приятные обходительные продавцы Добольны
Дякуємо і вам!